3 nietypowe dewocjonalia, które zawsze warto mieć przy sobie

W naszym kraju jest kult posiadania przy sobie świętych dewocjonaliów, które mają chronić nas przed różnymi nieszczęściami. Nie można jednak sprowadzać ich tylko i wyłącznie do jakichś przedmiotów mających działać na zasadzie magicznego amuletu, ale również ma być to manifestacja naszej wiary oraz tego, że poddajemy całe swoje życie w ufności Panu Bogu. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dewocjonaliom i wybrać 3, które zawsze warto mieć przy sobie. Zapraszamy do naszego artykułu!

Różaniec obrączka

różaniec obrączka

Praktycznie każdy z nas wie jak wygląda różaniec, a na pewno duża część miała okazje się na nim modlić. Dzięki niemu powiększamy swój kult maryjny oraz przypominamy sobie życie Jezusa prosząc ich o łaski dla nas czy rodziny. Mało osób jednak wie, że istnieje różaniec obrączka w formie o wiele mniejszej, którą można włożyć na palec. Jest to forma różańca obrączki, która przypomina pierścionek, powodujący, że można się modlić w każdym miejscu, bez konieczności wyróżniania się w tłumie.

Święty obrazek

W wyznaniu wiary (Credo) mówimy, że wierzymy w „świętych obcowanie”. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wybranie sobie jednego świętego, którego będziemy prosić o wstawiennictwo i wsadzić jego obrazek do portfela, by zawsze był z nami. Nigdy nie wiemy jakie sytuacje mogą się nam przytrafić, a zgodnie z polskim powiedzeniem „jak trwoga, to do Boga”, więc trzymanie świętego obrazka na pewno da poczucie, że jest on wśród nas.

Szkaplerz

Noszenie szkaplerza i zachowywanie określonych przykazań sprawi, że Matka Boża obiecuje nam wyciągnięcie z czyśćca w pierwszą sobotę po naszej śmierci. Jest to przedmiot, o którym stosunkowo niewiele się mówi, jednak jego łaski są bardzo bogate i na pewno warto się zainteresować i przyjrzeć jemu bliżej.