Biblia z papugą

Spotkanie Boga z człowiekiem odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest modlitwa, kiedy człowiek zwraca się do Boga i mówi mu o swoich radościach i smutkach. Drugim sposobem jest słuchanie słowa bożego poprzez lekturę Pisma Świętego. Otwarcie się na słuchanie słów zapisanych w Biblii przynosi odpowiedzi na kluczowe pytania.

Biblia z papugą – słowo boże dla młodzieży

biblia z papugą

Szczególnym okresem, gdy człowiek słucha Boga, jest młodość. Młodzi podejmują decyzje, od których zależy ich przyszłe życie, dlatego potrzebne im są drogowskazy. Bóg wskazuje drogę postępowania na kartach Pisma Świętego. Biblia z papugą to specjalna edycja biblii, skierowana właśnie do ludzi młodych. Znajdą tam oni nie tylko tekst, ale także objaśnienia i przypisy, które w przystępny dla nich sposób wyjaśnią kontekst kulturowy i wytłumaczą archaiczne słownictwo.
Młodzieżowa edycja biblii jest ponadto bogato ilustrowana i zawiera mapy, dzięki czemu jej treść jeszcze bardziej trafi do adresata.

Biblia z papugą – co papuga ma do Pisma Świętego?

Zastanawiająca jest jeszcze jedna kwestia: skąd pomysł na umieszczenie papugi na okładce biblii? Otóż ten barwny ptaszek jest przewodnikiem po historiach biblijnych i niejako oprowadza czytelnika po życiu Jezusa, Mojżesza i innych świętych osób. Oprócz tego, jak wiadomo, papuga to ptak, który potrafi powtarzać słowa. Ale jedynym wyrazem, którego używa samodzielnie jest: „ave”, czyli pozdrowienie biblijne, kojarzone ze zwiastowaniem. Któż więc lepiej nadaje się na przewodnika biblijnego od papugi?