Czy warto kupić różaniec drewniany?

Różaniec to jeden z ważniejszych przedmiotów dla każdego katolika. Według wielu ma on niewiarygodną moc, która pochodzi prosto od Boga, a regularne go odmawianie potrafi zdziałać cuda. O jego cudownej mocy mówiła sama Maryja, która w XV wieku przez postać bł. Alana de Rupe złożyła aż piętnaście obietnic dla osób, które będą modlić się właśnie w ten sposób. Z tego właśnie względu jest on niezwykle pożądany przez wielu wierzących.

A więc, jaki różaniec wybrać?

Jednym z popularniejszych rodzajów różańca jest różaniec drewniany. Charakteryzuje się on dużą wytrzymałością, dlatego nie ulegnie zniszczeniu nawet po częstych modlitwach i posłużyć może przez naprawdę długi czas. Niektórym materiał ten kojarzy się również z samym Chrystusem, który został powieszony właśnie na drewnianym krzyżu. Dodaje to takiemu różańcowi większego znaczenia. Oprócz tego, różańce drewniane w porównaniu do swoich odpowiedników prezentują się naprawdę dobrze. Dzięki takiemu typowi różańca z pewnością ukażesz się jako skromna, tradycyjna osoba.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru różańca?

Decydując się na zakup drewnianego różańca, trzeba również pomyśleć o kilku innych aspektach. Są nimi:

  • jakość wykonania – ważne, aby był on wykonany z najwyższej jakości drewna, co w znacznym stopniu może wpłynąć na żywotność takiego różańca,
  • kolorystyka – różańce dostępne są w naprawdę wielu różnych kolorach i ich odcieniach, dlatego warto wybrać taki, który będzie odpowiadał Ci najbardziej,
  • rozmiar – niektóre modele mogą być znacznie większe od innych, co przełożyć się może na wygodę odmawiania takiego różańca. Jednak jeśli stawiasz na minimalizm, zainwestuj w mniejszych rozmiarów różaniec.