Krzyżyki i różańce

W życiu człowieka jest kilka religijnych uroczystości, które mają szczególne znaczenie. Takie uroczystości to między innymi chrzest święty, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie a także wyznaniowy ślub. Człowiek bardzo mocno wiąże się wtedy z Bogiem i Kościołem.

Krzyżyk srebrny pamiątką chrztu

Rodzice chrzestni powinni postarać się, aby dawać prezenty związane z religią na chrzest dziecka. Chrzest święty to nie jest zwykła uroczystość taka jak urodziny czy imieniny. Chrzest święty to włączenie dziecka do grona ludzi wierzących, ludzi Chrystusa. Chrzest nierozerwalnie wiąże dziecko z Bogiem i Kościołem. Dlatego też warto dać temu wyraz także przez prezenty. Można podarować różaniec, święty obraz, albo właśnie krzyżyk srebrny jako wyraz wiary. https://www.meritohurt.pl/srebro-medaliki-krzyzyki-lancuszki/srebro-krzyzyki-srebrne.html

Świadoma wiara

Oczywiście chrzest święty to tylko początek życia z Bogiem. Trudno mówić o świadomej wierze w wieku niemowlęcym. Później trzeba już współpracować z Bożą łaską, aby swojej wiary nie utracić. Są ludzie bardziej i mniej wierzący. Jest to zupełnie naturalne. Niektórzy świadomie pogłębiają swoją wiarę na przykład poprzez czytanie Pisma Świętego i katolickich czasopism i książek. Inni z kolei uważają, że to nieistotne i nieważne. Tak czy inaczej każdy człowiek jest zaproszony do życia z Bogiem. Na modlitwę zawsze powinien znaleźć się czas. To wszystko powinno jednak być skutkiem prawdziwej wiary. Wiara rodzi się ze słuchania i warto o tym pamiętać.