Z czym kojarzy się dziś I Komunia Św.?

I Komunia Św. to jeden z najważniejszych Sakramentów – pierwszy, którego dzieci są świadome podczas przyjmowania. Samo przygotowanie do niego to spore przeżycie. Choć – to fakt – dzień ten kojarzy się także ze spotkaniem rodzinnym i prezentami.

Jeśli prezenty, to z rozsądkiem

Niestety od pewnego czasu swego rodzaju normą jest kupowanie dzieciom z okazji I Komunii Św. drogich prezentów i to typowo świeckich. Jednak wciąż pewną ich część stanowią dewocjonalia. Należą do nich tzw. pamiątki I Komunii Św., obrazki komunijne, medaliki i krzyżyki na łańcuszku oraz różańce.

Dlaczego to różaniec na komunię jest godny uwagi jako prezent? Powodów jest kilka. Przede wszystkim duży wybór wzorów i łatwy dostęp. Różańce można kupić w każdym sklepie z dewocjonaliami. Różaniec można tez kupić jako pamiątkę w szczególnym miejscu kultu – nabiera on wtedy podwójnego znaczenia pamiątkowego.

Jaki różaniec komunijny wybrać?

Jeżeli pytamy o różańce na komunię, przeważnie zostaną nam polecone te w jasnych kolorach. Można jednak wybrać inny – są też różańce np. opalizujące, drewniane, pachnące, a nawet z kryształków Swarovskiego lub z koralików imitujących perły. To tylko niektóre nietypowe wzory. Można więc śmiało postawi na oryginalność i zarazem sporą estetykę.

Trzeba jednak pamiętać, że ten różaniec powinien służyć też do modlitwy, więc warto przyjrzeć się też jakości wykonania, która powinna gwarantować wytrzymałość na całe lata.